Polska-Wągrowiec: Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
2018/S 179-406703
Ogłoszenie o zamówieniu – zamówienia sektorowe
Roboty budowlane
Sekcja I: Podmiot zamawiający
Adresy internetowe:
Główny adres: http://mpwik-wagrowiec.pl/
Sekcja II: Przedmiot
Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków w Wągrowcu
Zamówienie obejmuje rozbudowę i modernizację oczyszczalni ścieków w Wągrowcu.
Realizacja zamówienia podlega prawu polskiemu, w tym w szczególności ustawie z dnia 7.7.1994 roku Prawo budowlane, ustawie z dnia 23.4.1964 r. Kodeks cywilny i ustawie z dnia 29.1.2004 r. Prawo zamówień publicznych.
Umowa na roboty budowlane (Kontrakt) jest realizowana w oparciu Warunki kontraktowe dla urządzeń oraz projektowania i budowy dla urządzeń elektrycznych i mechanicznych oraz robót inżynieryjnych i budowlanych projektowanych przez Wykonawcę.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został ujęty w Części II i III SIWZ.
Wągrowiec
Zamówienie obejmuje rozbudowę i modernizację oczyszczalni ścieków w Wągrowcu.
Realizacja zamówienia podlega prawu polskiemu, w tym w szczególności ustawie z dnia 7.7.1994 roku Prawo budowlane, ustawie z dnia 23.4.1964 r. Kodeks cywilny i ustawie z dnia 29.1.2004 r. Prawo zamówień publicznych.
Umowa na roboty budowlane (Kontrakt) jest realizowana w oparciu Warunki kontraktowe dla urządzeń oraz projektowania i budowy dla urządzeń elektrycznych i mechanicznych oraz robót inżynieryjnych i budowlanych projektowanych przez Wykonawcę.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został ujęty w Części II i III SIWZ.
UWAGA:
1. Zamawiający wymaga, aby oferta obejmowała całość przedmiotu zamówienia i nie dopuszcza składania ofert częściowych.
2. Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowego zakresu robót będącego przedmiotem zamówienia, tj. robót branży konstrukcyjno-budowlanej i technologicznej oraz AKPiA.
3. Zgodnie z art. 29 ust. 3a PZP Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących wskazane poniżej czynności w trakcie realizacji zamówienia: wykonywanie prac fizycznych przy realizacji robót budowlanych, operatorzy sprzętu i prace fizyczne instalacyjno-montażowe objęte zakresem zamówienia (obowiązek ten nie dotyczy sytuacji, gdy prace te będą wykonywane samodzielnie i osobiście przez osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą w postaci tzw. samozatrudnienia, jako podwykonawcy, oraz osób pełniących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie).108 ze zm.). We wzorze umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiącym Część II SIWZ, określono zasady dokumentowania zatrudnienia takich osób, uprawnienia Zamawiającego oraz obowiązki Wykonawcy w zakresie kontroli realizacji powyższego obowiązku.
Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia Wykonawcy zamówień polegających na powtórzeniu podobnych robót budowlanych, o których mowa w art. 134 ust. 6 pkt 3 PZP.
Termin związania Wykonawcy złożoną ofertą wynosi 60 dni od upływu terminu składania ofert.
1. Jeżeli liczba Wykonawców, którzy złożyli wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, spełniają warunki udziału w postępowaniu i nie podlegają wykluczeniu z postępowania nie przekroczy 5, Zamawiający zaprosi wszystkich Wykonawców, do złożenia ofert.
2. Jeżeli liczba Wykonawców, którzy złożą Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, spełnią warunki udziału w postępowaniu oraz nie będą podlegać wykluczeniu będzie większa niż 5, Zamawiający zaprosi do składania ofert 5 Wykonawców, którzy otrzymali najwyższą ocenę w ramach selekcji prowadzonej w oparciu o następujące kryteria (Wykonawca wskaże we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu informacje umożliwiające przyznanie przez Zamawiającego punktów w ramach kryteriów selekcji):
1) liczba zamówień, o których mowa w ust. 2 pkt 3) ppkt 3.1) IDW, w sposób następujący: za każde kolejne zamówienie powyżej minimalnego wymogu określonego w warunku wykonane przez Wykonawcę, Wykonawca otrzyma 15 pkt, łącznie jednak nie więcej niż 60 pkt;
2) doświadczenie osoby na stanowisku technologa ds. oczyszczania ścieków komunalnych, o którym mowa w ust. 2 pkt 3) ppkt 3.3) lit. f) IDW, w sposób następujący: za każde następne zamówienie, ponad warunek określony dla technologa Wykonawca otrzyma 10 pkt. nie więcej jednak niż 20 pkt.
3) Za każdą pełną liczbą 10 pracowników, o której mowa w ust. 2 pkt 3) ppkt 3.2) IDW powyżej 30 pracowników w każdym roku, Wykonawca otrzyma 10 pkt., łącznie jednak nie więcej niż 20 pkt.
3. W przypadku, gdy dwóch lub więcej Wykonawców otrzyma tą samą liczbę punktów, o kolejności decydować będzie liczba zamówień, o których mowa w ust. 2 pkt 3) ppkt 3.1) IDW w ten sposób, że wyższą lokatę otrzyma Wykonawca, który zrealizował największą liczbę zamówień, a Wykonawcy którzy zrealizowali i przedstawili mniejszą liczbę zamówień, odpowiednio kolejne, niższe lokaty.
4. Zamawiający będzie stosował art. 22a PZP tylko i wyłącznie w celu umożliwienia Wykonawcy wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu.
5. W przypadku, gdy Wykonawca polegać będzie na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów na zasadach określonych w art. 22a PZP – Zamawiający nie będzie uwzględniał potencjału tych podmiotów w ramach selekcji, o której mowa wart. 51 ust. 2 PZP (nie będzie przyznawał punktów).
POIS.02.03.00-00-0061/17-00
W przypadku, jeśli umowa lub inna wartość została określona w walucie innej niż złoty, przeliczenia wartości należy dokonać z zastosowaniem średniego kursu NBP z dnia publikacji ogłoszenia o niniejszym zamówieniu w Dz. U. U. E., a jeśli w tym dniu nie określono takiego kursu, z zastosowaniem średniego kursu NBP z następnego najbliższego dnia po dniu publikacji ogłoszenia o niniejszym zamówieniu.
Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym
1. Do Wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, którego wzór określono w Załączniku 1 do IDW, Wykonawca zobowiązany jest dołączyć:
1) zobowiązanie podmiotów do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia jeżeli wykonawca polega na zasobach innych podmiotów, na zasadach określonych w art. 22a PZP;
2) pełnomocnictwo;
3) Wykonawca zamieszcza hasło dostępu do pliku JEDZ w treści swojego wniosku, składanego w formie pisemnej. Treść wniosku może zawierać, jeśli to niezbędne, również inne informacje dla prawidłowego dostępu do dokumentu, w szczególności informacje o wykorzystanym programie szyfrującym lub procedurze odszyfrowania danych zawartych w JEDZ.
2. Oświadczenie, o którym mowa w ust. 1 pkt. Wykonawca zobowiązany jest złożyć w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia sporządzonego zgodnie z wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji Europejskiej (UE) 2016/7 z dnia 5.1.2016 r. ustanawiającego standardowy formularz Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia, wydanym m.in. na podstawie art. 59 ust. 2 dyrektywy 2014/24/UE, zwanego dalej „jednolitym dokumentem” lub JEDZ.
Jednolity dokument wypełniony przez Zamawiającego w zakresie Części I jest zamieszczony na stronie internetowej Zamawiającego wraz z SIWZ.
Zamawiający oczekiwać będzie wypełniania przez Wykonawcę informacji ujętych w następujących częściach oraz sekcjach JEDZ:
1) Cześć II;
2) Część III – sekcja A, B, C, D;
3) Część IV – sekcja B, C;
4) Część V;
5) Część VI.
3. Wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania, w zakresie, w jakim powołuje się na ich zasoby, warunków udziału w postępowaniu, składa także jednolite dokumenty dotyczące tych podmiotów.
4. JEDZ należy przesłać przed upływem terminu składania Wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym oraz zgodnie z wymaganiami wskazanymi w SIWZ.
5. W terminie 3 dni od dnia otrzymania informacji o wynikach oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu i otrzymanych ocenach spełniania tych warunków, Wykonawca przekaże Zamawiającemu oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23) PZP. Wraz ze złożeniem oświadczenia, Wykonawca może przedstawić dowody, że powiązania z innym Wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia. Zaleca się sporządzenie oświadczenia na wzorze, który stanowi Załącznik 2 do IDW.
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają niżej wymienione warunki udziału w postępowaniu:
I. Dotyczące sytuacji ekonomicznej i finansowej, tj.:
1) posiadają środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości nie mniejszej niż 5 mln zł w okresie nie wcześniejszym niż 1 miesiąc przed upływem terminu składania Wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu;
2) w każdym z ostatnich 3 lat obrotowych, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, osiągnęli średni roczny obrót w wysokości co najmniej 30 mln PLN;
3) posiadają ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną co najmniej 10 mln PLN.
UWAGA:
1. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunki określone w ppkt 2.1)-2.3) Wykonawcy muszą spełniać łącznie.
2. W przypadku, jeśli wartość została wyrażona w walucie innej niż złoty, przeliczenia wartości należy dokonać z zastosowaniem średniego kursu NBP z dnia publikacji ogłoszenia o niniejszym zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, a jeśli w tym dniu nie określono takiego kursu, z zastosowaniem średniego kursu NBP z następnego najbliższego dnia po dniu publikacji ogłoszenia o niniejszym zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
II. Warunek dot. zdolności technicznej lub zawodowej, tj.:
1) w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania Wn. o dopuszcz. do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, należycie wykonali co najmniej: 2 roboty budowlane obejmujące budowę/rozbudowę/przebudowę lub modernizację oczyszczalni ścieków komunalnych każda o przepustowości średniodobowej co najmniej Qśrd=3000 m3/d, w tym co najmniej 1 w formule zaprojektuj i wybuduj.
UWAGA:
1. Nie dopuszcza się możliwości przedstawienia 1 zamówienia, na potwierdzenie warunku opisanego w pkt 1).
2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udziel. zam. warunki określone w pkt 1) co najmniej 1 z wykonawców musi spełniać samodzielnie.
2) u których wielkość średniego rocznego zatrudnienia oraz liczebność kadry kierowniczej w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania Wn. o dopuszcz. do udziału w postępowaniu, a w przypadku, gdy okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wynosiła nie mniej niż 30 pracowników, w każdym z tych lat;
UWAGA: W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udziel. zamów. warunek określony w pkt. 2) Wykonawcy muszą spełniać łącznie.
Warunek dot. zdolności technicznej lub zawodowej C.D:
3) skierują do realizacji zamówienia osoby legitymujące się kwalifikacjami zawodowymi, uprawnieniami i doświadczeniem, tj.:
a) Przedstawiciel Wykonawcy (1 os.): Wykształcenie wyższe budowlane, posiadający co najmniej 10 lat dośw. zawodowego w branży budowlanej w zakresie zarządzania kontraktami (jako Przedstawiciel Wykonawcy/Kierownik Projektu/Kierownik Kontraktu/Kierownik Budowy), w tym przy realizacji przynajmniej 2 kontraktów o wartości nie mniejszej niż 20 mln PLN brutto każdy.
b) Projektant branży inżynierii środowiska (1 os.):Wykształcenie wyższe oraz co najmniej 5-lat dośw. zawodowego w projektowaniu instalacji i sieci sanit., w tym funkcji projektanta, Uprawn. budowlane do projektowania b. o. w specjalności instal. w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych oraz dośw. przy wykonaniu co najmniej 2 projektów branży sanitarnej zadania polegającego na budowie/przebudowie/rozbudowie lub modernizacji oczyszcz. ścieków, w tym co najmniej 1 zadanie obejmujące projekt branży sanitarnej budowy/przebudowy/rozbudowy lub modernizacji oczyszcz. ścieków komunalnych o przepustowości średniodobowej co najmniej Qśrd=3000 m3/d wraz z uzyskaniem prawomocnego, ostatecznego pozwolenia na budowę;
c) Projektant branży konstrukcyjno-budowlanej (1 os.):Wykształcenie wyższe oraz co najmniej 5-lat dośw. zawodowego w projektowaniu w zakresie gospodarki wodno-ściekowej, oraz uprawn. budowlane do projektowania b. o. w specjalności konstrukcyjno-budowlanej oraz dośw. przy wykonaniu co najmniej 2 projektów budowy/przebudowy/rozbudowy lub modernizacji oczyszczalni ścieków komunalnych, w tym co najmniej jedno zamówienie obejmujące projekt budowy/przebudowy/rozbudowy lub modernizacji oczyszczalni ścieków komunalnych o przepustowości średniodobowej co najmniej Qśrd=3000 m3/d wraz z uzyskaniem prawomocnego, ostatecznego pozwolenia na budowę;
d) Projektant branży elektrycznej i AKPiA (1 os.): Wykształcenie wyższe oraz co najmniej 5-lat dośw. zawodowego w projektowaniu instalacji elektrycznych i elektroenergetycznych, w tym z zakresu automatyki kontrolno-pomiarowej i automatyzacji procesów oczyszczania ścieków dla oczyszczalni ścieków komunalnych, oraz uprawn. budowlane do projektowania b. o. w specjalności instal. w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych oraz dośw. przy wykonaniu co najmniej 2 projektów branży elektrycznej w zadaniu polegającym na budowie/przebudowie/rozbudowie lub modernizacji oczyszczalni ścieków, w tym co najmniej jedno zadanie obejmujące projekt budowy/przebudowy/rozbudowy lub modernizacji oczyszczalni ścieków komunalnych o przepustowości średniodobowej co najmniej Qśrd=3000 m3/d wraz z uzyskaniem prawomocnego, ostatecznego pozwolenia na budowę;
e) Kierownik Budowy (1 os.): Wykształcenie wyższe oraz co najmniej 10 lat dośw. zawodowego w kierowaniu robotami budowlanymi na stanowisku Kierownika Budowy lub kierownika robót, oraz uprawn. budowlane do kierowania robotami b. o. w specjalności konstrukcyjno-budowlanej oraz co najmniej 5 lat dośw. na stanowisku Kierownika Budowy lub kierownika robót konstrukcyjno-budowlanych przy realizacji co najmniej dwóch zamówień, polegających na budowie/rozbudowie/przebudowie lub modernizacji oczyszczalni ścieków komunalnych w tym co najmniej jedno o przepustowości średniodobowej co najmniej Qśrd=3000 m3/d, dla których uzyskano decyzję na użytkowanie. Zamówienia muszą być zakończone wydaniem co najmniej Świadectwa Przejęcia lub dokumentem równoważnym (protokół odbioru);
Warunek dot. zdolności technicznej lub zawodowej C.D:
f) Technolog ds. oczyszczania ścieków komunalnych (1 os.): Wykształcenie wyższe, dośw. na stanowisku technologa oczyszczania ścieków komunalnych lub specjalisty ds. rozruchu przy realizacji co najmniej 2 zamówień: co najmniej jedno polegające na budowie/rozbudowie/przebudowie lub modernizacji oczyszczalni ścieków, jedno polegające na budowie/rozbudowie/przebudowie lub modernizacji oczyszczalni ścieków o przepustowości średniodobowej co najmniej Qśrd=3000 m3/d. Zamówienia muszą być zakończone wydaniem co najmniej Świadectwa Przejęcia lub dokumentem równoważnym (protokół odbioru).;
g) Kierownik robót elektrycznych (1 os.): Wykształcenie wyższe oraz uprawnienia budowlane do kierowania robotami b. o. w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych oraz co najmniej 5 lat dośw. na stanowisku Kierownika Budowy lub kierownika robót elektrycznych przy realizacji co najmniej dwóch zamówień, polegających na budowie/rozbudowie/przebudowie lub modernizacji oczyszczalni ścieków komunalnych w tym co najmniej jedno o przepustowości średniodobowej co najmniej Qśrd=3000 m3/d, dla których uzyskano decyzję na użytkowanie. Zamówienia muszą być zakończone wydaniem co najmniej Świadectwa Przejęcia lub dokumentem równoważnym (protokół odbioru),
h) Specjalista ds. rozliczeń (1 os.): Wykształcenie wyższe, co najmniej 3 letnie dośw. zawodowe w rozliczaniu inwestycji związanych z gospodarką wodno-ściekową, w tym dośw. przy rozliczaniu co najmniej jednej inwestycji z zakresu gospodarki wodno-ściekowej na wartość co najmniej 20 mln brutto.
1. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunki określone powyżej w odniesieniu do personelu Wykonawcy muszą spełniać łącznie.
2. Osoby proponowane na wskazane powyżej stanowiska powinny dodatkowo posiadać biegłą znajomość j. polskiego lub też Wykonawca powinien przewidzieć zatrudnienie na własny koszt tłumacza j. polskiego, zapewniającego stałe i biegłe tłumaczenie w kontaktach między Zamawiającym, Wykonawcą robót a personelem Wykonawcy.
3. Zamawiający nie dopuszcza przedstawienie jednej osoby do pełnienia więcej niż jednej z funkcji.
4. Jeśli w treści warunku odwołano się do doświadczenia danej osoby, a osoba taka w tym samym okresie czasu pełniła funkcję (świadczyła usługi lub wykonywała swoje obowiązki etc.) w ramach różnych inwestycji lub w ramach jednej inwestycji pełniła kilka funkcji, okres w którym w tym samym czasie pełniła różne funkcje lub uzyskała doświadczenie w ramach różnych inwestycji nie będzie sumowany.
5. Do okresu dośw. danej osoby nie będzie się zaliczać okresu pełnienia funkcji (świadczenia usług, wykonywania obowiązków) w czasie przypadającym na tzw. okresy zgłaszania wad, gwarancji, rękojmi.
6. Zamawiający określając wymogi w zakresie posiadanych uprawnień budowlanych do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w zakresie poszczególnych specjalności wskazuje na przepisy ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (t. j. z 2018 r. Dz. U. poz. 1332); tym niemniej Zamawiający będzie brał pod uwagę także odpowiadające im ważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów prawa. Zamawiający będzie honorował także uprawnienia do wykonywania danej działalności, które zostały uznane w zakresie i na zasadach opisanych w ustawie z dnia 22.12.2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2016 r. poz. 65.).
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania.
2. Z postępowania o udzielenie zamówienia Zamawiający wykluczy Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 12)-23) PZP, z wyłączeniem przesłanek, o których mowa w art. 133 ust. 4 PZP (wykonawca nie podlega wykluczeniu w przypadku, o którym mowa w art. 24 ust. 1 pkt 13 lit. d PZP, oraz w przypadku, o którym mowa w art. 24 ust. 1 pkt 14 PZP, jeżeli osoba, o której mowa w tym przepisie została skazana za przestępstwo wymienione w art. 24 ust. 1 pkt 13 lit. d PZP).
3. Zamawiający wykluczy również Wykonawcę:
1) o którym mowa w art. 24 ust. 5 pkt 1) PZP,
2) o którym mowa w art. 24 ust. 5 pkt 8) PZP.
Zamawiający wymagać będzie wniesienia wadium w wysokości 200.000,00 PLN (słownie: dwieście tysięcy 00/100 PLN) przed upływem terminu składania ofert określonym w zaproszeniu do składania ofert.
Zamawiający będzie wymagał od Wykonawcy, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą wniesienia, najpóźniej przed podpisaniem umowy, zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 10 % ceny brutto podanej w ofercie.
Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zaliczki Wykonawcy, z którym zostanie zawarta umowa – szczegółowe warunki zawiera Część II SIWZ – Wzór umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Przed podpisaniem umowy w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, Wykonawcy ci przedstawią umowę regulujące zasady ich współpracy.
Sekcja IV: Procedura
Sekcja VI: Informacje uzupełniające
1. Zamawiający przed udzieleniem zamówienia wezwie wykonawcę, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 10 dni terminie następujących aktualnych na dzień złożenia oświadczeń lub dokumentów zgodnych z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 26 .7.2016 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia (Dz. U. z 2016 r., poz. 1126) potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu, kryteriów selekcji oraz braku podstaw do wykluczenia:
1) w celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu oraz kryteriów selekcji – dokumenty wymienione w:
1.1) § 2 ust. 2 pkt 3;
1.2) § 2 ust. 2 pkt 2;
1.3) § 2 ust. 2 pkt 4;
1.4) § 2 ust. 4 pkt 1;
1.5) § 2 ust. 4 pkt 8;
1.6) § 2 ust. 4 pkt 10;
Uwaga: w przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach innych podmiotów w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu należy załączyć dokumenty w/w w stosunku do tych podmiotów.
2) w celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu – dokumenty wymienione w:
2.1) § 5 pkt 1 - w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 13), 14) i 21) PZP;
2.2) § 5 pkt 2;
2.3) § 5 pkt 3;
2.4) § 5 pkt 4;
2.5) § 5 pkt 6;
2.6) § 5 pkt 9;
2.7) § 5 pkt 5.
2. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w:
1) ust. 1 pkt 2) ppkt 2.1) – dokument wymieniony w § 7 ust. 1 pkt 1 w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 13), 14) i 21) PZP;
2) ust. 1 pkt 2) ppkt 2.2) – 2.4) - składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
2.1) nie zalega z opłacaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne albo że zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
2.2) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości.
3. Dokumenty, o których mowa w ust. 1 pkt 1) oraz pkt 2) ppkt 2.2), powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania Wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Dokument, o którym mowa w ust. 1 pkt 2) ppkt 2.1), powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu Wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
4. Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ust. 1, zastępuje się je dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie Wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania Wykonawcy lub miejsce zamieszkania tej osoby. Postanowienia ust. 3 stosuje się.
5. Wykonawca mający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w odniesieniu do osoby mającej miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, której dotyczy dokument wskazany w ust. 1 pkt 2) ppkt 2.1), składa dokument, o którym mowa w ust. 2 pkt 1), w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 14) i 21) PZP. Jeżeli w kraju, w którym miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie wydaje się takich dokumentów, zastępuje się go dokumentem zawierającym oświadczenie tej osoby złożonym przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na miejsce zamieszkania tej osoby. Postanowienia ust. 2 zdanie pierwsze stosuje się.
Adres internetowy: https://www.uzp.gov.pl/strona-glowna
1. Środki ochrony prawnej przysługują wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów PZP.
2. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy PZP.
3. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej.
4. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane przy użyciu środków komunikacji elektronicznej albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
5. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia na stronie internetowej.
6. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt. 4 i 5 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
7. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu. Skargę wnosi się do sądu okręgowego właściwego dla siedziby zamawiającego.
8. Szczegółowe regulacje dotyczące środków ochrony prawnej określone są w Dziale VI ustawy PZP.
Adres internetowy: https://www.uzp.gov.pl/strona-glowna